Особливості вибору постільної білизни

Содержание

Гарний сон – це не тільки правильний матрац, подушка, ліжко. Постільна білизна дуже важлива. Як вибрати постільну білизну та на що звернути увагу? Можна вибрати текстиль для дому на будь-який смак на https://uyutmarket.com.ua/ua/.

Критерій вибору

Важко спати з простирадлами, які електрично заряджені, постійно мнуться, зісковзують із ліжка та повні котушок. Перше, що необхідно оцінити у процесі вибору, це технічні властивості матеріалу. Якісна постільна білизна на https://uyutmarket.com.ua/ua/g83831174-postelnoe-bele.

Розмір

  • Півтороспальне. Стандарт: наволочка, простирадло, підковдра. Підходить для середнього дорослого або дитини.
  • Двоспальне. У комплекті один підковдра, натяжне простирадло, дві наволочки. Найчастіше це робиться з прямокутною наволочкою.
  • Евро. Складається з простирадла, підковдра і двох прямокутних наволочок. У комплект зазвичай входить друга пара наволочок – квадратні наволочки. Родом із Європи, де прийнято використовувати чотири подушки.
  • Дует складається з простирадла, двох наволочок та двох підковдр. Це слушне рішення для тих, хто не любить ділити ковдри між двома людьми або відчувати холод по-різному.
  • Максі. Поставляється з двома чи чотирма накладками. Ідеально підходить для закоханих, які люблять велику ковдру, або пари, які хочуть спати під одним з них.
  • Малюк. Іноді ясельний – від 0 до 3 років. Може включати поручні ліжка, балдахін. Також є розмір 1,5, який трохи менший за класичний 1,5-спальний гарнітуру.

Матеріали

Натуральний. Виготовлений із рослинних волокон. Ці речі приємні на дотик. Вони добре пропускають повітря і відводять вологу, але й коштують дорожче за синтетику. Розберемося, з якої тканини купити простирадла.

  • Бавовна
    Матеріал настільки універсальний, що понад 90% усіх листів виготовлено із нього. Бавовна дуже міцна. Нехай тіло дихає. Приємний, гіпоалергенний. Витримує багаторазове прання. Мінус у тому, що вироби з бавовни утримуватимуть воду, що не підходить людям, які сильно пітніють.
  • Бязь
    У нього просте, але міцне лляне переплетення. Фініш матовий. При густині 105–124 г/кв. м, тканина схожа на марлю. Джинсова бязь щільністю 142 г/кв.м. Колір краще зберігається і більш насиченим. Але це також коштуватиме дорожче.
  • Ситець
    Ще один матеріал, отриманий методом полотняного переплетення. Головна відмінність у тому, що він м’якший і комфортніший. Його часто використовують для пошиття одягу та підгузків для новонароджених. Мінус у тому, що ситець втрачає свій яскравий колір після десятків прань. Цього можна уникнути, замочивши білизну в оцті.
  • Поплін
    Плетені з льону. Однак нитки використовуються різної ширини, що призводить до ребристої текстури. Повітряний, зручний, майже без складок. Але картинка погана. Він виготовлений із нитки, пофарбованої в один колір.
  • Атлас
    Має щільне скручене плетіння. Має легкий блиск. Він добре розписаний, тому його часто оздоблюють принтами. Зазвичай виготовляється зі 100% бавовни. Тканина гладка, блискуча та міцна, тому з неї шиють білизну високого класу.